Szlakiem Miętusa, czyli Żeglarska Smażalnia

Zasmakuj żeglarskiej kuchni

Rejs odbywa się malowniczymi jeziorami i kanałami do najlepszej smażalni na mazurach. Jest to Fishbarka na środku jeziora „Szymon”. Miętus jakiego można tam zjeść jest zdecydowanie niepowtarzalny. Jeżeli jesteś pierwszy raz na mazurach musisz odwiedzić to miejsce i spróbować miętusa!

Fishbarka

Atrakcje podczas rejsu​

"wynajem motorówek Mazury", "łodzie na Mazurach", "aktywny wypoczynek na Mazurach"
"wynajem motorówek Mazury", "łodzie na Mazurach", "aktywny wypoczynek na Mazurach"

Trasa wodna z Bogaczewa do Jeziora Szymon w Polsce oferuje malownicze krajobrazy i przyjemną podróż przez urokliwe tereny Mazur. Oto ogólny opis tej trasy:

  1. Bogaczewo: Twoja podróż rozpoczyna się w Bogaczewie, urokliwej wsi położonej nad brzegiem Jeziora Bocznego. Bogaczewo jest popularnym miejscem wypoczynkowym z przystanią jachtową i możliwością wynajęcia łodzi.

  2. Kanał Mazurski: Z Bogaczewa popłyniesz na południe przez Kanał Mazurski. Jest to sztuczna droga wodna, która połączy Cię z innymi jeziorami na Mazurach. Kanał Mazurski oferuje spokojną żeglugę i piękne widoki na otaczające go tereny.

  3. Jezioro Jagodne: Po opuszczeniu Kanału Mazurskiego Kula dotrzesz do Jeziora Jagodne. To duże jezioro o krętej linii brzegowej, z licznymi zatokami i wysepkami. Możesz cieszyć się pływaniem, wędkowaniem i obserwowaniem ptaków wodnych.

  4. Kanał Szymoński: Następnie, popłyniesz przez Kanał Szymoński, który prowadzi do Jeziora Szymon. Kanał ten oferuje spokojną żeglugę i umożliwia podróżnikom podziwianie uroków Mazur.

  5. Jezioro Szymon: Po przejściu przez Kanał  dotrzesz do Jeziora Szymon. To malownicze jezioro otoczone lasami i polami, idealne miejsce do relaksu i kontaktu z naturą. Możesz tu spędzić czas na kąpieli, wędkowaniu lub po prostu odpoczynku na brzegu.

Szlakiem Miętusa
Link do Żeglarskiej Smażalni
Przewiń do góry